Maksimalus greitis
325
 km/h
Galia
680
 bhp
0 - 100 km/h
3.6
  s

Naujiena

„Aston Martin DB12“ nusimetė stogą ir tapo „DB12 Volante“

Aston Martin DB12 Volante_17

Visai neseniai Lietuvoje buvo pristatytas vienas svarbiausių „Aston Martin“ modelių – DB12. Dabar gamintojas atskleidžia, kaip atrodys šio „Super Tourer“ kabrioleto versija „DB12 Volante“. Viskas čia išliko nepakitę – ultraprabanga, tikslus vairavimas ir grožis. Tik šįkart su daugiau dangaus virš galvos.

„DB12 Volante“ buvo kuriamas lygiagrečiai su kupe modeliu, todėl gali pasigirti tokiu pačiu precizišku dizainu, kuriamu pagal aerodinamikos ir inžinerijos taisykles. Dėka vienos didžiausių galių klasėje ir sportinės dinamikos „DB12 Volante“ yra tikras vairuotojo automobilis.

Kabrioletas be kompromisų

Dažniausiai kiti gamintojai apie kabrioletus nekalba taip drąsiai, mat tokio tipo automobilius reikia papildomai sutvirtinti, o tai paverčia juos sunkesniais ir tuo pačiu mažiau dinamiškais nei jų kupe versijos. Bet tik ne po „Aston Martin“ gamyklos stogu.

DB12 konstrukcija buvo sukurta naudojant klijuoto aliuminio technologiją, kuri visus „Aston Martin“ modelius paverčia lengvais ir itin tvirtais. To pasekoje jo reakcija tampa tokia greita, kad vairuotojas tarsi susilieja su automobiliu. Standi „DB12 Volante“ kėbulo konstrukcija leido „Aston Martin“ inžinieriams atsisakyti sunkių tvirtinimo sprendimų, kurie įprastai pritaikomi kabrioletuose.

Siekiant išlaikyti kvapą gniaužiančią dinamiką, jie sustiprino pakabos tvirtinimo taškus, stabilizatorių virš variklio ir kitas smulkias konstrukcijas. Todėl „DB12 Volante“ kėbulo standumas padidėjo 5 procentais.

Funkcija ir grožis

Dabar pereikime prie dalies, kuri žymiai akivaizdesnė – „DB12 Volante“ stogas. Jis atsidaro per 14 sekundžių, o užsidaro per 16, net važiuojant 50 km/val. greičiu. Taip pat stogą atidaryti arba uždaryti galima einant link automobilio – užtenka paspausti mygtuką ant raktelių ir aplinkiniai galės stebėti mini spektaklį.

Nudengiamas stogas pagamintas iš 8 sluoksnių, kad salone būtų tylu ir privatu. „DB12 Volante“ turės 4 skirtingus stogo spalvų – pasirinkimus, kurie leis jį tobulai priderinti prie kėbulo spalvos ar asmeninio skonio.

Sukurtas super kelionėms

Svarbu pabrėžti, kad iki šiol DB modeliai buvo laikomi „Grand Touring“ arba GT segmento atstovais. Tačiau su DB12 karta gamintojas jiems suteikė absoliučiai naują segmentą – „Super Tourer“. Tai – ilgoms ir prabangioms kelionėms skirti kupe, kurių išskirtinis bruožas yra fenomenali galia.

Tokios kelionės neįsivaizduojamos be didesnio nei įprastai bagažo. Šiuo klausimu „DB12 Volante“ gali pasigirti kompaktišku ir dviem pakopomis susilankstančiu stogu. Žodis „pasigirti“ čia buvo pasirinktas ne atsitiktinai, mat sulankstyto stogo aukštis yra vos 26 centimetrai arba geriausias pasiekimas klasėje.

Geriausiai skambantis DB12

Nudengus „DB12 Volante“ stogą, jis pasislepia po kietu dangčiu, atkartojančiu automobilio saloną ir kėbulą. Taip kabrioletas išlaiko „Aston Martin“ būdingą siluetą ir proporcijas.

Tačiau galingus kabrioletus žmonės renkasi ne tik dėl išskirtinės išvaizdos ar laisvės pojūčio. Juose galima išgirsti kiekvieną variklio natą, todėl staigus greitėjimas arba pavarų žeminimas prieš posūkius tampa atskira patirtimi, kurios neįmanoma aprašyti žodžiais.

Jau per DB12 premjerą „Aston Martin“ nesikuklino ir paskelbė, kad jo 4 litrų V8 variklis yra galingiausias savo klasėje. „DB12 Volante“ sumontuotas toks pat 680 AG variklis su 800 Nm sukimo momentu. Jei kalbėtumėme labiau suprantamais terminais, šis kabrioletas 100 km/val. pasiekia vos per 3,7 sekundės ir taip greitėja, kol spidometre įsižiebia maksimalus 325 km/val. greitis.

Posūkių gurmanas

„DB12 Volante“ yra stipriai orientuotas į vairuotoją, todėl čia pirmąkart DB serijoje sumontuotas elektra valdomas riboto slydimo diferencialas. Jis gali akimirksniu užsirakinti ir atsirakinti, todėl jo vairuotojas gali vieną akimirką mėgautis komfortišku vairavimu, o pasirinkęs sportinį režimą, greitai ir preciziškai važiuoti posūkiuose.

Tuo tarpu prie kelionės komforto stipriausiai prisidės naujos kartus išmanūs amortizatoriai. Jie pasižymi penkiskart platesniu veikimo diapazonu nei ankstesniame modelyje, todėl turi daugiau laisvės prisitaikyti prie vairuotojo norų ir neatpažįstamai pakeisti „DB12 Volante“ charakterį.

Pavyzdžiui, GT režime jis sugeria kelio nelygumus ir pasižymi komfortu posūkiuose. Tačiau viskas pasikeičia sportiniuose režimuose, kai „DB12 Volante“ važiuoklė sukietėja, reakcija pagreitėja ir priverčia vairuotoją kito posūkio laukti su nekantrumu.

Gamintojas skelbia, kad „DB12 Volante“ surinkimas prasidės šių metų trečiąjį ketvirtį, o pirmieji automobiliai klientus pasieks metų pabaigoje. „Aston Martin“ namų Vilniuje komanda jau yra pasiruošusi daugiau papasakoti apie „DB12 Volante“ ir pasirūpinti, kad taptumėte vienais pirmųjų šio išskirtinio kabrioleto savininkų Lietuvoje.

GRĮŽTI ATGAL

NAUJIENOS

Visos naujienos
aston martin
Bandomasis važiavimas
aston martin
Serviso registracija
aston martin
Gaukite pasiūlymą