Maksimalus greitis
317
 km/h
Galia
442
 bhp
0 - 100 km/h
4,8
  s

Naujiena

„Aston Martin DBX“: prabanga nuo švaraus lapo

DBX Launch Imagery - Type 1-1

Kiekvienas „Aston Martin“ modelis išsiskiria savo elegantišku ir tuo pačiu drąsiu dizainu bei prabangiu interjeru. Šios vertybės buvo perkeltos ir į pirmąjį gamintojo SUV modelį DBX. Jis jau iš pirmo žvilgsnio leidžia suprasti, kad yra sukurtas tam, kad įprastas keliones paverstų naujais nuotykiais. Būtent dėl tokio rezultato „Aston Martin“ dizaineriai ir inžinieriai DBX kūrė nuo švaraus lapo.

„Aston Martin DBX“ dizainą kūrė vyriausiasis kompanijos dizaineris Marekas Reichmanas. Jis pastaruosius 15 metų kuria naują „Aston Martin“ dizaino kalbą ir pasauliui padovanojo tokius įspūdingus modelius kaip „One-77“, „Vulcan“, „Valhalla“, „DB10“ konceptą pasirodžiusį Bondiados „Spectre“ dalyje ir, be abejo, visą naujausią „Aston Martin“ gamą. Pasak jo, DBX yra SUV modelis, kuriame nebuvo ieškota kompromisų tarp grožio, galios ir praktiškumo.

Dizaino linijos kuria greitį

DBX kėbule atsispindi sportiškos ir skulptūriškos „Aston Martin“ proporcijos, kurių SUV segmente dažnai nesutiksite. Modelio dizainas buvo pradėtas nuo ikoniškųjų „Aston Martin“ grotelių, kurios primena visus klasikinius modelius. Iš abiejų grotelių pusių – dieniniai žibintai, kurie taip pat veikia kaip posūkių žibintai. Gerai įsižiūrėjus, jų viduje yra anga, per kurią galingam varikliui tiekiamas oras ir aušinami priekiniai stabdžiai. Tuo tarpu ant variklio dangčio esančios angos ne tik suteikia jaunatvišką ir sportišką įvaizdį, bet ir aušina 4 litrų V8 variklį, bei prispaudžia automobilio priekį važiuojant dideliu greičiu.

Visai kaip sportiniuose „Aston Martin“ modeliuose, čia kiekviena linija turi savo paskirtį, kad automobilis važiuotų greičiau ir patogiau. Šį įspūdį sustiprina tai, kad didžioji automobilio masė pastumta link galinės ašies. Todėl iš profilio jis primena kupe kėbulo automobilį. Toliau, žiūrint iš šono galima pastebėti, kad šoniniai stiklai tarsi sudaro vientisą ir elegantišką plokštumą. Tokį vaizdą pavyko pasiekti dėl to, kad „Aston Martin DBX“ durys neturi langų rėmų, o vidurinis statramstis turi stiklinę apdailą.

Galinės „Aston Martin DBX“ dalies dizainą įkvėpė atletiškiausias gamintojo modelis „Vantage“. Siauri galiniai žibintai atkartoja dramatiškas linijas, o naktį šis įspūdis tik sustiprėja. Siekiant išlaikyti tokį rafinuotą sportinį įvaizdį, inžinieriai atsisakė galinio valytuvo. Jo funkciją atlieka specialus oro aptakas bagažinės viršuje, kuris oro srautą nukreipia link galinio stiklo. Taip pat važiuojant greitai jis papildomai spaudžia „Aston Martin DBX“ galą prie kelio ir leidžia važiuoti užtikrintai.

Kruopščiausiai sukurtas „Aston Martin“ salonas

„Aston Martin“ pripažįsta – DBX salonas pareikalavo daugiausiai tyrimų ir sprendimų ieškojimo nei kituose gamintojo modeliuose. Taip yra todėl, kad DBX kėbulas yra visiškai unikalus ir nesidalija konstrukcija su jokiu kitu modeliu. Tai leido sukurti automobilį, kuris savo proporcijomis ir erdve viduje stipriai skiriasi nuo kitų SUV automobilių.

Ilga ratų bazė leido dizaino komandai rasti optimalų santykį tarp erdvaus salono ir elegantiško dizaino su žema stogo linija. Vairuotoją „Aston Martin DBX“ salone pasitinka visiškai naujo dizaino vairas ir pavarų pasirinkimo konsolė. Taip pat čia sumontuotos didesnės nei įprastai pavarų svirtelės, kurios leidžia variklio potencialą išnaudoti pagal savo vairavimo stilių.

„Aston Martin DB11“ yra rafinuočiausias gamintojo modelis, kuris puikiai tinka ilgoms ir elegantiškoms kelionėms. Todėl DBX buvo sumontuotos būtent šio modelio sėdynės ir papildomai sukurti porankiai. Minimalistinis sėdynių dizainas ne tik leido sutaupyti erdvės salone, bet ir puikiai palaiko vairuotojo kūną kelionėse.

Tradicijos ir nauji atradimai

Kartu su DBX modeliu prasidėjo ir naujoji „Aston Martin“ era, kurioje didžiausia vertybė – autentiškumas. Todėl šio modelio salono apdailą galima rinktis iš daugybės medžiagų, spalvų ir jų derinių. Jau standartinėje DBX įrangoje yra natūrali „Caithness“ oda, kurią tiekia ilgametis „Aston Martin“ partneris Škotijoje „Bridge of Weir Leather“. Klientai gali rinktis skirtingas odos faktūras ir išsiuvinėjimus. Čia pirmąkart rinkoje buvo panaudotas sprendimas, kai odos apdaila su specialiais išpjaustymais dengia garsiakalbių groteles ir taip sukuria vientisą salono estetiką. Taip pat DBX rinkoje išsiskiria tuo, kad dabar tai yra vienintelis modelis, kuriame galima užsisakyti vilnos apdailas. Ši medžiaga pagaminta iš Australijos avių vilnos ir derinama su sintetiniais audiniais, kad atrodytų prabangiai ir būtų atspari trinčiai.

Dauguma interjero dizaino elementų į DBX atkeliavo tiesiai iš konceptinių „Aston Martin“ modelių. Pavyzdžiui, čia gamintojas pirmąkart panaudojo lino pluošto kompozitą, kuris ne tik atrodo elegantiškai ir natūraliai, bet yra puiki alternatyva tamsioms anglies pluošto apdailoms.

Nepaisant to, kokią komplektaciją pasirenka klientas, „Aston Martin DBX“ gamyba užtrunka daugiau nei 200 valandų, nes ypatingo kruopštumo reikalaujantys procesai kaip siuvinėjimas yra atliekami rankomis. DBX galima rinktis net iš 35 spalvų, o pasitelkus „Q by Aston Martin“ dizaino skyrių, galima susikurti absoliučiai unikalų automobilį.

GRĮŽTI ATGAL

NAUJIENOS

Visos naujienos
aston martin
Bandomasis važiavimas
aston martin
Serviso registracija
aston martin
Gaukite pasiūlymą